Друк

ЯК ВЛАШТОВАНА СИСТЕМА?

Швейцарська Конфедерація дуже децентралізована країна і це відображається на охороні здоров’я. Нею займаються три рівні: федеральний уряд, уряди 26 кантонів та муніципальна влада. Кожен кантон має свою конституцію, бюджет, міністра охорони здоров’я, і сам видає ліцензії на медичну діяльність та координує роботою лікарень.

Cистема складається із великої мережі сімейних лікарів, які приймають приватно чи в амбулаторіях, спеціалізованих лікарів вторинної ланки, які приймають переважно амбулаторно, лікарень гострої та планової допомоги та закладів тривалого піклування, в тому числі психіатричних лікарень.

У країні достатньо лікарів: на 1000 пацієнтів приходиться 4,2 лікаря (для порівняння в Україні 3.6, і ми в першій світовій десятці лідерів). Понад чверть лікарів у Швейцарії — трудові мігранти. https://goo.gl/BFV3GU

Майже 40% лікарів у Швейцарії — сімейні лікарі. Саме вони відіграють центральну роль в охороні здоров’я, хоча і не зобов’язані піклуватися про хронічно хворих пацієнтів. 56% сімейних лікарів ведуть приватну практику. Люди щоразу самі обирають лікаря первинної ланки, без участі страхової.

Вторинна допомога зосереджена в містах та міських лікарнях невідкладної допомоги. У кожному кантоні спеціалізовані лікарі об’єднуються в асоціації.

=Довготривале піклування при хронічних чи психіатричних хворобах здійснюється переважно місцевими лікарнями коштом пацієнта та кантону, а страхова програма оплачує лише фіксовану суму. https://goo.gl/wqyh5N

http://moz.gov.ua